Skip to main content
O czym trzeba pamiętać przy przeprowadzce?

Jak zoptymalizować koszty przeprowadzki?

Przeprowadzka jest procesem czasochłonnym i potrafi być wyjątkowo kłopotliwa. Bardzo często wiąże się też z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Przed jej rozpoczęciem warto wszystko dokładnie zaplanować, by wszystko poszło sprawnie. Dobry plan i przygotowanie pozwolą też ograniczyć ponoszone koszty.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

By uniknąć komplikacji w czasie przeprowadzki, warto cały proces dobre zaplanować. Podstawą jest znalezienie odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, ponieważ przeprowadzanie się na własną rękę jest wyjątkowo problematyczne, czasochłonne i wymaga nieraz większych nakładów finansowych, niż usługa wykonana przez profesjonalistów. Im wcześniej zacznie się planować przeprowadzkę i szukanie firmy przeprowadzkowej, tym lepszą ofertę można znaleźć i zarezerwować dogodny termin.

Istotnym etapem przygotowań jest też sporządzenie listy rzeczy, które chce się zabrać, z adnotacjami, gdzie mają trafić. Ułatwi to kontrolowanie, czy wszystko zostało zabrane oraz przyspieszy rozpakowywanie po rozładunku w miejscu docelowym. Warto też odpowiednio wcześniej przygotować wszystkie akcesoria niezbędne do przeprowadzki takie jak opakowania, kartony i folie.

Czy warto zatrudnić firmę przeprowadzkową?

Na jaką firmę przeprowadzkową warto postawić?

Poszukując firmy, która przeprowadzi cały proces przeprowadzki, warto postawić na profesjonalistów, posiadających w ofercie usługę kompleksową. We Wrocławiu warto postawić na firmę MK Logistyka, która swoim klientom w swojej ofercie posiada usługi przeprowadzek zarówno prywatnych, jak i firmowych. Zasięg działania nie ogranicza się do Wrocławia, ponieważ możliwa jest przeprowadzka międzymiastowa na terenie całej Polski i krajowa w Unii Europejskiej. Przewożone rzeczy są ubezpieczane, dzięki czemu nie ponosi się ryzyka związanego ze stratą pieniędzy przy uszkodzeniu wartościowych rzeczy. W ramach usługi oferowane jest nie tylko wnoszenie i znoszenie przedmiotów, włącznie z meblami, ale również ich rozkręcanie i składanie na miejscu. Warta uwagi jest też usługa dostarczania mebli zakupionych w sklepach meblowych.

MKL Transport & Przeprowadzki Wrocław
ul. Barycka 3/1b
50-325 Wrocław
Tel: 604246314
www: mklogistyka.pl

Jak ograniczyć do minimum koszty przeprowadzki?

By przeprowadzka nie kosztowała zbyt dużo, warto odpowiednio się przygotować i obciąć część kosztów. Przede wszystkich wcześniejsze planowanie da możliwość znalezienia atrakcyjniejszej oferty. Szykując rzeczy do przeprowadzki, warto je dokładnie przejrzeć i pozbyć się wszystkiego, co jest już niepotrzebne lub zniszczone. Im mniej rzeczy będzie do przewiezienia, tym mniejszy może być koszt noszenia, ponieważ zajmie to mniej czasu.

Podczas pakowania warto wykorzystać materiały dostępne nieodpłatnie. Kartony bardzo często można dostać w sklepach, które pozbywają się ich po dostawie towaru. Szkło i delikatne przedmioty można śmiało zawinąć w posiadane ścierki i ręczniki. Za wypełnienia przestrzeni w kartonach służyć mogą stare gazety. Chcąc zaoszczędzić jeszcze więcej można wykorzystać swoich znajomych i przyjaciół, którzy pomogą znieść rzeczy do auta i wypakować w docelowym miejscu, dzięki czemu odpadnie opłata za noszenie przez firmę przeprowadzkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *