Skip to main content

Klimatyzator psuje wystrój wnętrza? Wystarczy go odpowiednio wkomponować!

Klimatyzatory są coraz częściej spotykane w naszych domach. Dla wielu osób problemem może być jednak ich wygląd. Nie razi on nas co prawda w przestrzeni biurowej ani w lokalu usługowym, jednak we wnętrzu mieszkalnym zdaje się stwarzać pewien dysonans. Istnieją na szczęście sposoby, które pozwalają na optyczne ukrycie tego urządzenia lub harmonijne wkomponowanie go w wystrój.

Gdzie zamontować klimatyzator?

Klimatyzator powinien być zamontowany stosunkowo wysoko. Jak twierdzą specjaliści z firmy Sevro – serwis klimatyzacji Kraków, dzięki takiemu umiejscowieniu będzie możliwe optymalne wykorzystanie tego urządzenia. Jednocześnie pod sufitem może być ono praktycznie niedostrzegalne. Dobrym pomysłem jest też jego wkomponowanie w podwieszaną zabudowę – może to jeszcze bardziej ograniczyć widoczność zainstalowanej aparatury i przyczynić się do poprawy wyglądu naszego wnętrza.

Jak dobrać klimatyzator do barwy ściany?

Prostym sposobem na ograniczenie widoczności klimatyzatora jest też umieszczenie go na ścianie, która ma ten sam kolor co on. Rozwiązanie to jest łatwe do wdrożenia, bowiem urządzenia, które są obecnie dostępne na rynku, mają zróżnicowane barwy. Znalezienie modelu, który będzie dopasowany zarówno do kolorystyki ścian, jak i do wystroju wnętrza, nie powinno więc stanowić większego problemu. Pomysł ten – przy całej swej prostocie – może dać naprawdę wspaniałe rezultaty.

Klimatyzator psuje wygląd domu?

Czy klimatyzator może zostać ukryty w szafce?

Działanie klimatyzatora oparte jest na cyrkulacji powietrza, więc jego przykrycie czy zabudowanie typową szafką nie wchodzi w grę. Nie ma jednak przeszkód, by urządzenie to znalazło się za ażurową ścianką. Nie zakłóci to jego pracy, a jednocześnie pozwoli na zamaskowanie aparatury. Można w tym celu posłużyć się na przykład meblem z frontem wykonanym z pionowo lub poziomo ustawionych lamelek, trzeba jednak pamiętać, że jego konstrukcja musi zapewniać dostęp do całej instalacji – jest to niezbędne na przykład podczas przeglądów.

Klimatyzator jako optyczne przedłużenie mebla lub drzwi

Świetnym pomysłem jest również montaż klimatyzatora nad regałem, który będzie miał identyczny kolor co on. Stworzona w ten sposób jednolita linia zabudowy pozwoli uzyskać złudzenie, że aparatura jest po prostu częścią mebla – niejako zniknie więc ona z naszego pola widzenia. Efekt może być spektakularny, o ile oczywiście dokładnie dopasujemy barwę i szerokość regału do analogicznych parametrów klimatyzatora. Podobny rezultat można uzyskać wówczas, gdy urządzenie to znajdzie się nad odpowiednio dobranymi drzwiami.

Czy klimatyzator musi być ukryty?

Co ciekawe, klimatyzator może być również wyeksponowany. Nowoczesne w formie, designerskie modele tych urządzeń, są prawdziwą ozdobą niejednego wnętrza. Rozwiązanie takie świetnie sprawdzi się na przykład wówczas, gdy zdecydujemy się urządzić dom w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Odpowiednio zaprojektowane klimatyzatory stanowić mogą również wspaniałe uzupełnienie wnętrz o wystroju loftowym lub industrialnym. Interesującym pomysłem może być również montaż modelu z ramką – po zainstalowaniu w niej wybranej przez nas grafiki zyskamy dodatkową dekorację domu.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *