Skip to main content
Obozy surfingowe za granicą

Naucz się surfować! Sprawdź nasz poradnik dla początkujących surferów

Chętnie spędzasz wolny czas nad wodą, obserwując doświadczonych surferów? Jesteś osobą aktywną fizycznie i marzysz o tym, aby spróbować swoich sił w surfingu? Jak każdy sport wodny tak i ten wymaga cierpliwości i właściwego przygotowania zarówno fizycznego, jak i mentalnego. Jednak bez względu na kondycję fizyczną możesz nauczyć się surfingu. Zanim zaczniesz przygodę z surfingiem, sprawdź nasz poradnik dla początkujących surferów.

Jak wybrać dobry kurs surfingu?

Jako że surfing należy do sportów podwyższonego ryzyka, nie opanujesz go sam, oglądając filmiki instruktażowe, czy korzystając z porad znajomych. Próbując surfować bez odpowiedniej wiedzy, stwarzasz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych surferów. Dlatego, zanim wejdziesz do wody, skorzystaj z lekcji w szkole surfingu. Zwróć uwagę, jaki sprzęt oferuje szkoła — czy zapewnia deski typu soft top, pianki, sprzęt sanitarny i dobrą infrastrukturę. Sprawdź, czy zatrudnia certyfikowanych instruktorów z uprawnieniami ratowników. Jeśli chcesz uczyć się od najlepszych, odwiedź stronę https://bssurf.pl/szkolenia/ i przeczytaj, dlaczego warto wybrać kursy surfingu w gdańskiej Szkole Surfingu BSSURF.

Obóz surfingowy za granicą — czy warto się zdecydować?

Dlaczego warto jechać na obóz surfingowy?

Surfingu możesz uczyć się na lekcjach indywidualnych lub grupowych na Bałtyku, ale to niejedyna opcja. Jeśli interesuje Cię nauka na zagranicznych falach, w pobliżu czystych i piaszczystych plaż, wyjedź na obóz surfingowy za granicą i przeżyj niesamowitą przygodę.

W ofercie szkoły BSSURF znajdziesz na przykład obóz surfingowy w Portugalii lub w Maroku, zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych surferów. Bogaty program obejmuje zajęcia teoretyczne, praktyczne, sesje photo i video wraz z analizami. Wyjeżdżając na zagraniczny obóz surfingowy, nie tylko nauczysz się zasad surfingu od doświadczonych instruktorów, ale także poznasz autentyczną kulturę surferską i spróbujesz dań regionalnej kuchni.

Przygotowanie fizyczne surfera — dlaczego jest ważne?

Zanim zaczniesz surfować, zadbaj o odpowiednie przygotowanie fizyczne, bo surfing to sport wymagający dobrej kondycji fizycznej. Angażuje prawie wszystkie mięśnie ciała. Wytrzymałe mięśnie rąk i nóg w połączeniu z rozwiniętym zmysłem równowagi sprawią, że szybko zauważysz efekty nauki. Jeśli na co dzień nie uprawiasz sportu, poświęć więcej czasu na przygotowanie fizyczne organizmu do surfowania. Systematycznie ćwicz w domu lub na siłowni i trenuj pływanie na basenie, bo to niezbędna umiejętność dla każdego surfera.

Jak zacząć surfować? Wybierz odpowiedni kurs surfingowy i wskocz na pierwszą falę!

Deska surfingowa — kupić czy wypożyczyć?

Jako początkujący surfer zastanawiasz się nad zakupem deski? Z decyzją wstrzymaj się przynajmniej do końca szkolenia surfingowego. Dopiero w trakcie nauki przekonasz się, czy surfing na pewno jest sportem dla Ciebie. Na kursie zdobędziesz też wiedzę, jak wybrać odpowiedni rozmiar i kształt deski. Początkujący surferzy korzystają z dużych desek, które mają większą wyporność i ułatwiają wstawanie. Gdy zdecydujesz się kontynuować przygodę z surfingiem, możesz deskę kupić lub wypożyczyć — to rozwiązanie pozwoli Ci przetestować różne rodzaje desek.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *