Skip to main content
rolety Bochnia

Rolety dzień i noc – jak to działa?

Rolety stają się coraz popularniejsze i zauważymy je w coraz większej ilości domów. Odchodzimy jednak od tych tradycyjnych, zaczęliśmy stawiać na te, które są najbardziej funkcjonalne, ale zapewniają również ładny wystrój pomieszczenia. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć, jak działają rolety dzień i noc.

Skuteczna ochrona przed światłem oraz temperaturą

Jeżeli nie zasuniemy rolety do końca, wówczas zostaną między nią pasy, które przepuszczą trochę światła. Nie musimy też zasuwać jej tak, aby dotykała powierzchni. W środku dnia, kiedy słońce za mocno przebija się do pomieszczenia, roletę taką można zasunąć do tego momentu, do kiedy światło nam przeszkadza. Wówczas nadal do pokoju wpływać będzie światło naturalne, ale już nieoślepiające.

Tak samo jest z temperaturą. Całkowite zasunięcie rolet i nieprzepuszczalność przez nie promieni słonecznych sprawi, że wnętrze się nie nagrzeje. W zimie rolety nie przepuszczą także chłodu, dzięki czemu w pomieszczeniu ciepło zostanie utrzymane i nie będzie uciekać.

Prosty montaż i łatwa obsługa

Bardzo łatwo można założyć je samemu. Jeżeli jednak chcecie, aby zrobione to zostało szybko i fachowo, zdecydujcie się na rolety z montażem Lublin – firma Roltex zadba o profesjonalną instalację przesłon okiennych i poinstruuje, jak prawidłowo użytkować i przeprowadzać konserwację rolet.

Rolety dzień i noc są również łatwe w obsłudze. Zazwyczaj działają one na łańcuszek/sznurek, który wystarczy z odpowiedniej strony pociągnąć, aby je opuścić lub podnieść.

Rolety dzień i noc

Dodaj wnętrzu charakteru dzięki roletom dzień noc

Idealnie opuszczone rolety mogą nadać pomieszczeniu charakteru, a także doskonałego klimatu. Rolety przydadzą się również wtedy, kiedy mieszkasz w bloku, a na wprost Twoich okien są okna sąsiadów. Zasłaniając rolety, zyskasz prywatność we własnym mieszkaniu, której potrzebuje czasami każdy z nas. W poszukiwaniu idealnych rolet dzień i noc, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego klimatu, warto odwiedzić stronę: https://polskierolety.pl/oferta/rolety-dzien-noc/, gdzie znaleźć można szeroki wybór przesłon okiennych.

Dwa rodzaje osłon okiennych

Roleta dzień noc posiada dwie osłony – wybierz tą, która odpowiada Tobie:

  • rolety wolnowiszące – takie, które nie przylegają do szyby, jak sama nazwa wskazuje, wiszą wolno,
  • rolety w kasecie płaskiej – przylegają one mocniej do szyby, co za tym idzie, ich materiał jest zawsze dobrze napięty i ułożony.

Obydwa modele stanowią jednak równie bezpieczne zabezpieczenie przed temperaturą, czy światłem wpadającym do pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *