Skip to main content
Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Poradnik dla zakochanych

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Poradnik dla zakochanych

Zmierzenie pierścionka przed zakupem w salonie jubilerskim to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu unikniemy pomyłki, skutkującej dyskomfortem w noszeniu biżuterii lub ryzykiem jej przypadkowego zgubienia. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Sytuacja komplikuje się bowiem, gdy pierścionek ma być niespodzianką dla ukochanej kobiety. Jak dobrać rozmiar pierścionka bez udziału osoby, która ma zostać nim obdarowana?

Jak ustalić wielkość pierścionka domowymi sposobami?

Ustalenie właściwego rozmiaru pierścionka nie powinno być trudne, jeśli mamy do dyspozycji inną tego rodzaju biżuterię, noszoną przez osobę, którą chcemy obdarować wyjątkowym prezentem. W takiej sytuacji wystarczy tylko miarka lub suwmiarka, by przekonać się, jaki rozmiar ozdoby należy zakupić. W artykule, umieszczonym na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-zmierzyc-rozmiar-pierscionka-porady-od-jubilera-lodzinscy, zamieszczono cały szereg niezwykle cennych wskazówek.

To właśnie stąd można dowiedzieć się, jak zmierzyć rozmiar pierścionka linijką, suwmiarką, a nawet nitką, jeśli zakupu biżuterii chcemy dokonać w sklepie internetowym, nie znając rozmiaru swojego palca. Pozyskane w ten sposób dane, należy porównać z wartością obwodów wewnętrznych pierścionków. Takie tabele można znaleźć na stronach warsztatów jubilerskich.

Jak rozmiar pierścionka dobiera jubiler?

Wizyta u jubilera to najlepszy sposób, by idealnie dobrać rozmiar pierścionka. Nic dziwnego, że coraz więcej par decyduje się na wspólny wybór biżuterii, a przyszła narzeczona, wybierająca dla siebie pierścionek zaręczynowy, nikogo już nie dziwi.

Na życzenie klienta jubiler może zmierzyć odwód palca, dobierając w ten sposób najlepszy rozmiar. W tym celu wykorzystuje się tzw. trzpień jubilerski, dostępny w każdym warsztacie. Dodatkowo znajomość rozmiaru wewnętrznej średnicy pierścionka znacznie ułatwi wybór biżuterii z oferty sklepów internetowych, jeśli w przyszłości zdecydujemy się na taki właśnie zakup.

Jak dobrać idealny rozmiar pierścionka korzystając z tabel rozmiarów online?

Kiedy warto kupić pierścionek lub obrączkę?

Wybierając pierścionek czy obrączkę, należy stosować się do kilku istotnych zasad, dzięki którym nie popełnimy błędu, podejmując ostateczną decyzję. Jedna z nich dotyczy optymalnego czasu, w którym należy zakupić tego rodzaju biżuterię. Jak się bowiem okazuje, rozmiar naszych palców może zmieniać się w odpowiedzi na porę dnia czy panujące warunki atmosferyczne. Dlatego też warto zrezygnować z mierzenia pierścionków w upalne dni, gdy woda zatrzymuje się w organizmie, a palce stają się opuchnięte.

Taki efekt utrzymuje się również po zwiększonym wysiłku fizycznym. Z kolei na mrozie palce lekko się kurczą, co może leżeć u podłoża niewłaściwego wyboru. Co więcej, wieczorem nasze dłonie są często nieco większe, niż rano. Dlatego też zakupu biżuterii z tej kategorii należy dokonywać przy umiarkowanej temperaturze, pomijając wieczorne godziny.

Jaki powinien być idealny pierścionek?

Dobór idealnego rozmiaru pierścionka to niezwykle istotne zadanie, warunkujące komfort jego noszenia. Zbyt ciasna biżuteria będzie bowiem nieprzyjemnie uciskać palce, z kolei zbyt szeroka może zsunąć się bez wiedzy właścicielki.

Dlatego też warto postawić na pierścionki, które luźno oplatają nasadę palca, ale nieco trudniej przechodzą przez jego najszerszą kostkę. W ten sposób wybrana biżuteria nie będzie stanowić źródła dyskomfortu, a ryzyko jej przypadkowego zgubienia zostanie ograniczone do absolutnego minimum.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *