Skip to main content
Pomoc psychologiczna dla Par - ile kosztuje wizyta w gabinecie?

Pomoc psychologiczna dla par — ile kosztuje wizyta w gabinecie?

Do gabinetu psychoterapeuty trafiają nie tylko indywidualni pacjenci – coraz częściej po pomoc tego typu sięgają również pary. Pierwsza wizyta wiąże się dla wielu z nich z obawami i wątpliwościami. Wśród pytań, jakie pojawiają się przy jej okazji, znajduje się również to, dotyczące kosztu usług psychoterapeuty. W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na nie, a przy okazji przybliżyć inne zagadnienia, związane z terapią dla par.

Czy każdy konflikt w związku powinien skończyć się w gabinecie psychoterapeuty?

Najczęściej o terapii zaczynamy myśleć wówczas, gdy w naszym związku pojawia się konflikt, a my oddalamy się od partnera. Czy jednak zawsze symptomy te  świadczą o kryzysie w relacjach z bliską nam osobą? Jak się okazuje – nie. „Każdy związek to nieustający taniec, polegający na zbliżaniu się do siebie oraz oddalaniu. To całkowicie normalny, zdrowy cykl.” – pisze na swym blogu Wioletta Kucharek, wybitna specjalistka w dziedzinie psychoterapii par. Kiedy warto więc – biorąc pod uwagę przytoczoną powyżej opinię ekspertki – sięgnąć po pomoc terapeuty?

Kiedy para powinna udać się do terapeuty?

Z usług psychoterapeuty warto skorzystać przede wszystkim wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie rozwiązać i przepracować pojawiających się w związku konfliktów – obecność eksperta, który obiektywnie analizuje nasze problemy, zwykle bardzo w tym pomaga. Jego bezstronne spojrzenie pozwala też poznać myśli, uczucia i pragnienia partnera. To z kolei powinno prowadzić do poprawy jakości relacji między nami.

Ile kosztuje terapia dla Par?

Terapia dla par — dlaczego warto z niej skorzystać?

Jak możemy przeczytać na stronie Prezentacja oferty terapii par – na czym polega, pomoc psychologiczna w takiej formie pozwala przede wszystkim przerwać błędne koło powtarzających się konfliktów. Terapeuta dysponuje przy tym wiedzą, umożliwiającą przedstawienie rozwiązań najlepiej dostosowanych do konkretnej sytuacji. Jego obecność pomaga też pokonać bariery, utrudniające rozwój indywidualny każdego z partnerów oraz funkcjonowanie związku jako całości.

Ile kosztuje terapia dla par?

Najczęściej koszt jednej sesji (może trwać ona – zależnie od gabinetu psychologicznego– od 50 do 80 minut) wynosi od 130 do 400 zł. Z większym wydatkiem musimy liczyć się wówczas, gdy zdecydujemy się na spotkania, prowadzone przez dwóch specjalistów. Tańszą opcją są natomiast teleporady – ich ceny zaczynają się od 100 zł. Sesje odbywają się zwykle raz w tygodniu, a cała terapia trwa najczęściej od 6 do 12 miesięcy. Poniżej przedstawiamy cennik najpopularniejszych gabinetów w Łodzi:

  • Psycholog i terapeuta Wioletta Kucharek: Cena terapii dla par – od 150zł
  • Poradnia Clue: Cena terapii par 180 zł (50 minut), 290 zł (90 minut)
  • Anna Ręklewska — Specjalistka psychoterapii: Cena psychoterapii par — 150 zł
  • Agnieszka Borowicz-Bartosik — Psycholog psychoterapeuta: Cena terapii par 220 zł (50 minut)
  • Gabinet psychologiczny w Łodzi Równowaga: Anna Grabka: Cena psychoterapii par — 200 zł (60 minut)  

Od czego zależy cena sesji w ramach terapii dla par?

Na cenę sesji wpływa wiele czynników: wspomniana wyżej liczby biorących w niej udział terapeutów, doświadczenie danego specjalisty czy wielkość miasta, w którym znajduje się jego gabinet. Często można też spotkać się z sytuacją, gdy pierwsza wizyta jest droższa, a opłaty za późniejsze spotkania, odbywane według ustalonego na niej planu, są już niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *