Skip to main content
Pierścionek zaręczynowy Łodzińscy

Jak wybrać kształt i wielkość pierścionka zaręczynowego?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie może być przypadkową decyzją. Tak biżuteria posiada nie tylko wartość materialną, ale również i sentymentalną. To pamiątka na długie lata, z reguły wręcz na całe życie. Kobieta zazwyczaj pierwszy raz widzi pierścionek w momencie zaręczyn. Jak nietrudno się domyślić, ciężar odpowiedzialności spoczywa w tym przypadku na mężczyźnie. Wybrany pierścionek powinien nie tylko zachwycać blaskiem, ale również posiadać wysoką jakość. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Skorzystaj z naszych rad, by zaskoczyć ukochaną właściwym wyborem.

Łodzińscy Kraków - pierścionek zaręczynowy z diamentem

Wielkość i kształt pierścionka – jak dobrać je prawidłowo?

Przede wszystkim najważniejsze będzie zastanowienie się nad gustem partnerki. Można go poznać, chociażby po pozostałej biżuterii, zakładanej przez nią na co dzień i na wyjątkowe okazje. Planując zakup pierścionka zaręczynowego, zwróć więc uwagę czy Twoja partnerka preferuje subtelne, delikatne rozwiązania, czy też przyciągające wzrok bogate zdobienia. W pierwszym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skromna, elegancka biżuteria, którą jest pierścionek z niewielkim diamentowym oczkiem. W drugiej sytuacji sprawdzi się większych rozmiarów biżuteria, ozdobiona kompozycją z wielu kamieni.

Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Niewielu mężczyzn potrafi dokładnie określić, jaki rozmiar pierścionka nosi jego narzeczona. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się artykuł https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-mierzyc-pierscionki, dzięki któremu można dowiedzieć się, jak mierzyć pierścionki, by określić dokładnie ich właściwy rozmiar. Warto również zabrać jeden z pierścionków ukochanej do zakładu jubilerskiego, gdzie specjalista idealnie poradzi sobie z tym zadaniem.

Pierścionek zaręczynowy Łodzińscy

Żółte czy białe złoto – które wybrać na zaręczyny?

Tradycyjnie na zaręczyny wybierane jest nadal klasyczne żółte złoto. Coraz częściej jednak mężczyźni decydują się na jego białą odmianę, przypominającą swoim wyglądem srebro. Warto taką decyzję podjąć w oparciu o obserwację pozostałej biżuterii ukochanej. Dzięki temu pierścionek zaręczynowy będzie harmonizował z resztą jej ulubionych ozdób. Jeśli kobieta woli biżuterię srebrną, wybierz pierścionek z białego złota. Sporym zainteresowaniem cieszą się również rozwiązania pośrednie, czyli połączenie obu odcieni w jednym pierścionku zaręczynowym. Jak wspomniano w artykule https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-rozmiar-obraczki-poznaj-liste-rzeczy-o-ktorych-warto-pamietac, warto pamiętać również o tym, by szerokie pierścionki były rozmiar większe, niż te klasyczne, zaś biżuteria o nieregularnym kształcie – o jeden rozmiar mniejsza.

Jak rozpoznać jakość biżuterii zaręczynowej?

Biżuteria zaręczynowa powinna charakteryzować się wysoką jakością i trwałością. Nic dziwnego, bo będzie nam ona towarzyszyć już przez całe życie. Odporny na uszkodzenia, najtwardszy minerał to diament. O jego wyjątkowym charakterze świadczy również fakt, że nie matowieje on z upływem czasu. Podobną jakością mogą poszczycić się również szafiry, rubiny i szmaragdy, które najlepiej prezentują się przy drobnych brylancikach. Z kolei pierścionki zaręczynowe z kamieniami półszlachetnymi z pewnością nie będą charakteryzować się wysoką jakością. Wybierając biżuterię, warto wiedzieć również, że próba złota najwyższej jakości, oznaczona jest numerem 585. Decydując się na pierścionek z brylantem, warto sprawdzić certyfikat autentyczności, dołączony do produktu.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *