Skip to main content
Rozstawienie stołów na weselu

Jak ustawić stoły na weselu? Praktyczne porady!

Jako przyszła Para Młoda zastanawiacie się, jak usadzić gości weselnych przy stołach? Stoły na weselu można rozstawić na wiele sposobów. Zależy to od Waszych preferencji i rodzaju sali — niektóre sale oferują tylko stoły prostokątne, inne zaś okrągłe. Dlatego, zanim podejmiecie ostateczną decyzję, oszacujcie liczbę gości i obejrzycie kilka sal, pytając obsługę o możliwości w zakresie rozstawienia stołów. Oceńcie wielkość parkietu tanecznego i zapytajcie o menu, miejsce na fotobudkę, barek alkoholowy i ilość miejsca dla zespołu muzycznego lub DJ. Dopiero po rezerwacji sali możecie wybrać odpowiadające Wam rozstawienie stołów weselnych. Poniżej znajdziecie praktyczne porady, jak ustawić stoły na weselu.

Jak rozstawić stoły prostokątne na weselu?

Jeśli sala, w której organizujecie wesele, dysponuje stołami prostokątnymi, macie do wyboru ustawienie tradycyjne, ze stołem zamkniętym, ale nie tylko. Stoły na weselu można ustawić na wzór litery L, T, U lub E. Różne możliwości ustawienia prostokątnych stołów weselnych zapewnia sala weselna w okolicach Lublina. Odwiedzając stronę https://www.favilla-swidnik.pl/sala-weselna, zapoznacie się z pozostałymi szczegółami oferty weselnej Favilli w Świdniku. Przeczytajcie, jak prezentują się poszczególne ustawienia stołów na weselach:

  • stoły w ustawieniu tradycyjnym — przy głównym centralnym stole siedzi Para Młoda, rodzice i świadkowie; goście zajmują pozostałe stoły ustawione na prawo i lewo od głównego;
  • na wzór litery L lub T — ten układ sprawdzi się, gdy organizujecie małe przyjęcie, stół Pary Młodej stoi w centrum, a do jego brzegu lub środka przysuwa się stół dla gości;
  • na wzór litery U — w centrum siedzi Para Młoda, z jednej jej strony sadza się gości Panny Młodej, z drugiej — gości Pana Młodego;
  • na wzór litery E — centralne miejsce zajmuje stół Pary Młodej, przy trzech pozostałych stołach siedzi bliska rodzina, dalsza rodzina i przyjaciele.
  • stoły w ustawieniu zamkniętym — układ stołów przybiera kształt zamkniętego prostokąta, parkiet jest w środku.
Okrągłe stoły na weselu

Jak rozstawić stoły okrągłe na weselu?

Jako że okrągłe stoły weselne cieszą się dużym zainteresowaniem Par Młodych, oferuje je coraz więcej lokali. To rozwiązanie pozwala podzielić gości na grupy i posadzić przy sobie te osoby, które dobrze się ze sobą rozumieją. Jeden stół zajmuje Para Młoda, kolejne zaś rodzina i przyjaciele. Dzieląc gości na grupy, warto brać pod uwagę stopień bliskości i pokrewieństwa.

Jakimi zasadami kierować się, sadzając gości przy stołach na weselu?

Planując rozstawienie stołów weselnych, trzeba pamiętać o tym, by nie integrować na siłę osób, które się nie znają. Zamiast sadzać je obok siebie, lepiej pozwolić, aby poznały się podczas zabawy na parkiecie. Rodzina Panny Młodej powinna siedzieć razem, rodzina Pana Młodego również. Małżeństwa mogą siedzieć obok siebie lub naprzeciwko. Uwzględnijcie kryterium wieku, sadzając osoby starsze i młodsze osobno. Pamiętajcie też, aby posadzić starszych gości dalej od orkiestry. Jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci, zapewnijcie im opiekę animatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *